Telefon
WhatsApp

Havalandırma

Pendik / İstanbul
Ücretsiz
Bugün 2 , Haziran ayında 2 ve toplamda 749 ayrı kişi ziyaret etti.

Harita

Tanıtım Videosu

Tüm Yorumlar

0 firma favorilere ekledi
Puan 0 / 5 - 0 yorum

Havalandırma

Havalandırma sistemleri, işyeri ortamındaki kirlenmiş havayı değiştirmek için ısıtılmadan veya ısıtılarak, doğal akım, etkin basınç ya da mekanik bir etki (vantilatör) yardımıyla, ilgili ortamdan hava emilerek dışarıya atılması veya bu ortama taze hava verilmesi amacıyla kurulan mekanik sistemlerdir. İşyeri havalandırması, havadaki kirletici maddelere maruziyeti kontrol için yapılır. Genel olarak, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla duman, toz ve buhar gibi kirleri ortamdan uzaklaştırmak için kullanılır.

Ümraniye havalandırma ortamın hava ısısını, havalandırmasını, hava kalitesi kontrol etmek ve ayarlamak için geliştirilmiştir. Hava akışını düzenleyerek istenilen ısı konforunu sunar. Bu sayede ortam hava konforunu ve kalitesini bütün açılardan sağlar. Ümraniye havalandırma sistemleri son yıllarda geliştirilmiş sistemlerdir. Modern binalarda, evlerde, iş merkezlerinde ısı konforunun sağlanması için kullanılır. Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme yani İngilizce heating, ventilating, air conditioning kelimelerinin baş harflerinin birleşmesinden oluşturulmuş bir kelimedir. Bu üç unsuru da sağlayarak ortam havasının en ideal koşullarda olmasını sağlar. avalandırma sistemleri geniş yaşam alanı ve enerji tüketimi olan yerlerde çokça kullanılır. Modern yapılı binaların hemen hepsi hava kontrolünü bu sistemlerle oluşturmaya başlamıştır. Havalandırma sistemleri kumanda ile istenilen şekilde kontrol edilebilir. Ortamın havalandırması ve ısı konforu merkezi bir şekilde tek bir yerden kontrol edilebilir. Ortamın ısıtılması ya da soğutulması tek bir merkezden kontrol edilerek tüm bölümlerde aynı anda ortak olarak sağlanabilir. Bu sayede enerji verimliliği de sağlanır. Sistemin tasarımında binanın yapısı ve şartları göz önüne alınarak ona göre dizayn oluşturulmalıdır. En uygun ve yüksek verimlilik sunacak sistem seçilmeli ve tasarımı ona göre yapılmalıdır.

Pendik havalandırma kapalı alanlardaki havanını değişik alet ve havalandırma tesisatı kullanılarak dışarının temiz havası ile değiştirilmesidir. İçerideki kirlenmiş hava dışarı atılır ve dış ortamdan çekilen temiz hava içeri alınır. Bu dolaşım havalandırmanın temel amacıdır. Bu sayede iç ortamın hava kalitesi korunarak ideal seviyelerde tutulması amaçlanır. Pendik havalandırma sistemi büyük alanların en iyi şekilde hava konforunun sağlanması için en modern ve iyi sistemdir. Hava şartları sıcaklık ve hava kalitesi olarak mükemmel bir şekilde sağlanır. Enerji verimliliği ve kontrolü için en iyi seçenektir. Merkezi kontrol ve tek bir sistemle birden fazla işin aynı merkezden yapılamasını sağlaması ile işletme maliyetlerini en alt seviyede tutar. Her yerde aynı hava kalitesi en iyi hvac sistemleri ile oluşturulur. Personel giderlerini azaltır ve tek merkezden yönetim imkanı sağlar. Bakım masrafları ciddi olarak düşer. Bu sistemleri kullanılacak alana göre tasarlanarak en iyi şekilde hizmet verilmesi sağlanır. Isıtma, soğutma, havalandırma gibi işlemler tek bir sistem üzerinden merkezi olarak yönlendirilebilir. Temiz hava ortama aktarılarak ortamdaki kirli hava dışarı atılırken ortamın ısı konforu da sağlanır. Bu sayede dışarıdaki hava şartlarının iç mekanı etkilemesinin önüne geçilir. Kolay ve etkili kullanımı sayesinde büyük konut projelerinden otellere, yeni hastanelere kadar birçok modern yapıda hvac sistemleri kullanılır. Tek bir klima santralinden tüm ortamın havalandırması ve ısı konforu etkili bir şekilde sağlanır. En iyi sonucu bu sistemin mekânınıza uzman kişilerce montajlanması ile elde edersiniz. İç mekan hava kalitesinin ideal seviyelerde tutulması çok önemlidir. Sağlıklı bir çalışma ortamı için şarttır. Dünya sağlık örgütü tarafından bulunulan kapalı alanın hava kalitesi şartlarının hangi düzeylerde olması gerektiği belirlenmiştir. Sağlıklı bir çalışma ve yaşam ortamı için bu şartlar tesis edilmelidir. Havalandırma tesisatları sağlıklı hava şartlarını tesis edilmesi için kullanılır.

Ortamdaki hava konforunun ve sağlığının ideal seviyelere çekilmesi için gebze havalandırma yöntemleri uygulanır. Değişik kapasite ve şartlardaki mekanlar için değişik havalandırma tesisatları ile havalandırma sağlanır. Farklı şartlarda uygulana havalandırma çeşitlerini görelim. Küçük bir alanın hava konforunun en iyi şekilde sağlanması için uygun havalandırma tesisatları ile yapılır. Ofis, yaşam alanı, gibi küçük yerlerin hava kalitesinin sağlanması için uygulanır. Duvara ya da cama takılabilecek basit fanlar ve aspiratörler vasıtası ile uygulanır. Kanal tesisatı yoktur. İnsanların yoğun olarak yaşadığı geniş yaşam ve iş alanlarının havalandırması için kullanılır. Havalandırma tesisatı çok daha geniştir ve ince mühendislik hesapları ile yapılır. fabrikalar, hastaneler, konferans salonları, alışveriş merkezleri gibi geniş yaşam ve iş alanlarının havalandırması bu şekilde yapılır. Genellikle hücreli aspiratör, kanal tesisatı kullanılır. Özellikle yanar vaziyetteki ocakların üzerindeki havanın dışarı atılması için kurulan havalandırma tesisatı örneğidir. Yanık gazlar dışarı atılarak ortam havasının kalitesi sağlanır. Mutfaklarda ve büyük ocakların kullanıldığı sanayi tesislerinde kullanılır. Havalandırmanın gelişmiş şeklidir. Ortam havalandırmasını ve sıcaklık konforunu sağlar. Mekanın dışarının hava şartlarından etkilenmesini önler. Genellikle ortam ısısının düşürülerek sıcaklık konforunun sağlanmasında kullanılır. Tüm bu havalandırma çeşitleri için birbirinden farklı havalandırma tesisatları kullanılır. Havalandırma işlemi sağlanacak mekanın büyüklüğü ve dışarı atılması istenen havanın içeriğine bağlı olarak havalandırma tesisatının yapısı değişir.

Tuzla havalandırma işlemi kimyasal gaz salınımı olan yerlerde yapılıyorsa havalandırma tesisatı ona göre kurulur. Kullanılan malzeme kimyasal buhara karşı dayanıklı olmalıdır. Dışarı salınacak kimyasal gaz standartlar çerçevesinde filtreden geçirilmeli ve atmosfere en az zararı vermesi sağlanmalıdır. Yine yüksek ısılarda çalışacak havalandırma tesisatı da buna göre malzemeden oluşturulmalıdır. Gazın yüksek ısısı nedeni ile erimeyecek yada tahrip olamayacak malzeme kullanılmalıdır. Hava kanalları sıcak gazı rahatlıkla dışarı atacak yapıda olmalıdır. Merkezi havalandırma tesisatı ciddi mühendislik hesapları gerektirir. Kanal içindeki havanını debisi ve basıcı gibi şeyler dikkatlice hesaplanarak uygun tesisatın kurulması sağlanmalıdır. Büyük mekanlara kurulacak havalandırma tesisatları ciddi mühendislik hesapları isteyen, uzmanlık gerektiren bir iştir.

Çalışma Saatleri

Hafta İçi
Cumartesi
Pazar

Etiketler

Yorum Yaz

Oyunuz *

Zorunlu alanlar *